top of page

Size Katılmak İstiyorum. Nasıl olacak ? - Sıkça Sorulan Sorular

Gerek internet üzerinden gerekse Bodrum'dan BoSKu-Bodrum Scooter Motosiklet Kulübü'nün bir parçası olmak, turlarına katılmak istediğini, tur kuralları, şartlarını, tur/etkinliklerden nasıl haberdar olacağını, BoSKu yelek, kart nasıl temin edeceğini, vs. sorular soruyor. Aslında tüm bu cevaplar şu an izlemekte olduğunuz web sitemizde mevcut. Size kolaylık olması amacıyla bir sayfada toplayalım dedik ve bu sayfa çıktı.

1. BoSKu kimdir ? Ne yapar ? Ne amaçlar ? Kısaca tanıyalım.

BoSKu-Bodrum Scooter Motosiklet Kulübü, Bodrum ve çevresindeki tüm motosiklet sevenleri tek bir çatı altında toplayarak hafta sonu düzenlenen gezi amaçlı motosiklet turlarıyla motosiklet ehliyeti sahip olmak şartıyla yaş sınırı, cinsiyet, din, dil, ırk, motosiklet motor hacmi, motosiklet türü, sürüş tecrübesi gözetmeksizin herkesi kaynaştırmayı, saygı-sevgi kuralları, dikkat, disiplin içinde güvenli motosiklet sürüş kullanımını özendirmeyi, trafikte motosikletinde bir araç olduğunu diğer araçlara göstermeyi amaçlayan, bireysel örnek davranışlarımız ile motosiklet camiasını temsil ettiğimiz bilinci içinde birbirinden güzel insanların bir araya gelerek oluşturduğu temiz, çevre odaklı bir topluluktur...... Tıklayınız.

 

2. Motosikletim yok. Nasıl birşey almalıyım ?

- Adımızın içinde scooter geçmesinden dolayı "Scooter" tip motosiklet size yakışır ve bizi de sevindirir. Ama yine son karar sizin. Tıklayınız.

 

3. Motosikletim scooter değil. Sizlere katılabilir miyim ?

- Elbette. 2017 yılında ortaklaşa aldığımız karar ile turlarımıza egzozundan aşırı ses çıkarıp çevreye rahatsızlık vermemek şartıyla bakımlı, evrakları tam her tür motosiklet katılabilmektedir.

4. Sürüş konusunda zayıfım. Kendime güvenmiyorum. Ne yapmalıyım ?

- Eğitim şart. Bol bol Google araştırması yapın, videoları izleyiniz, motosiklet ileri sürüş kitaplarını okuyunuz. Tıklayınız.

5. Facebook grubunuz, web siteniz var mıdır ? Sizler ile nasıl iletişime geçebilirim ?

- Evet. Facebook gruplarımız var. 

BoSKu-Bodrum Scooter Motosiklet Kulübü Tıklayınız. : Bu grubumuzu grup kurallarında belirtildiği üzere genel paylaşım şeklinde kullanıyoruz. Spam, vs içeriklerden korunmak için sadece yönetici onayı mevcuttur. Tur ve Etkinlikleri bu grubumuz içinde açmaktayız. 

BoSKu Duyurular Tıklayınız. : Bu grubumuzda sadece yöneticiler paylaşım yapmaktadır. Duyuru ve Etkinlikler, önemli, acil paylaşımlar için kullanıyoruz. Paylaşımlar altında yorum yapmamaya özen gösteriyoruz. Yorumlarımız, sorular için Facebook Genel sayfamızı tercih ediyoruz. Bu grup sade amaçlı kullanıldığı için haberler alta inmiyor, Facebook'u aktif takip edemeyen arkadaşlarımız duyuruları kaçırmamış oluyor.

- www.bodrumscooter.org web sitemizdir.

- Bizler ile genel Facebook grubumuzdan veya web sistemizin İletişim bölümünden kontak kurabilirsiniz. Tıklayınız.

 

6. Sadece Instagram kullanıyorum !!!

- Sorun yok. Turlarımız ve etkinliklerimizi Instagram sayfamızda da paylaşmaktayız. Tıklayınız

7. Sosyal medyayı kullanmıyorum. Whatsapp gurubunuz var mı ? Sizlerden Facebook harici nasıl haberdar olurum ?

- Sosyal medyayı veya Facebook'u az kullanan arkadaşlarımız için BoSKu Whatsapp grubumuz mevcuttur. Whatsapp grubumuza katılmak için tıklayınız.

8. Tur ve etkinliklerinizden nasıl haberdar olurum ?

- Tur ve etkinliklerimizi Facebook gruplarımız içinde açtığımız etkinliklerden takip edebilirsiniz. Facebook Etkinliği altındaki etkinlik açıklaması ve paylaşımlarda tüm detaylar paylaşılmaktadır. Sadece dikkatlice okuyunuz.

Sosyal medya konusunda zayıf olan arkadaşlarımız için ayrıca sadece duyuru amaçlı kullandığımız BoSKu Whatsapp Grubumuz ve Instagram sayfamızda mevcuttur. 

9. Motosikletim var. Sizinle turlara geleceğim. Bilmem, uymam gereken konular, kurallar var mıdır ?

- Sadece motosikletinizin olması yeterli değil. Korumalı kıyafetlerinizin de olması gerekiyor. Tüm bu ve diğer konular için üzerinde hassasiyetle durduğumuz "Turlarımız Hakkında" Tıklayınız bölümünü acele etmeden, akılda kalacak şekilde okumanızı çok ama çok rica ediyoruz.

10. Tur rotası, bekleme, mola noktaları hakkında harita paylaşımınız oluyor mu ?

- Evet oluyor. Bunun için cep/tablet aplikasyonu olan Google Map/Haritalar uygulamasını kullanıyoruz. Bu konu hakkında bilgi ve rota paylaşımı aboneliği için tıklayınız.

11. Sıklıkla uğradığınız mola ve bekleme noktalarınızı gösteren bir harita mevcut mudur ?

- Evet mevcuttur. Tıklayınız.

12. Turda kayboldum. Nerede olduğunuzu görme şansım var mıdır ?

- Evet. Gerçek zamanda takip sistemimiz mevcuttur. Ayni zamanda tur günü sabahı BoSKu Whatsapp Grubumuzda gerçek zamanlı konum paylaşımı yapıyoruz. Tıklayınız.

13. BoSKu-Bodrum Scooter Motosiklet Kulübü üyesi olmak için ne yapmalıyım ?

- Üyelik için web sayfamız altında yer alan formu eksiksiz doldurmanız kafidir. Tıklayınız.

14. Nasıl BoSKu Kart, BoSKu Yelek ve BoSKu T-Shirt edinebilirim ?

- BoSKu Kart. Tıklayınız.

- BoSKu Yelek. Tıklayınız.

- BoSKu T-Shirt. Tıklayınız.

15. BoSKu Discord İletişim duydum, Nedir ?

- Tur günü, sürüş anında cep telefonlarımıza bağlı kulaklık veya intercom larımız ile devamlı sesli iletişim halindeyiz. Tıklayınız.

bottom of page