top of page

Turlarda Navigasyon Kullanımı :

BoSKu turlarda rota yol çizgimizi, duraklama, mola noktalarını; Android ve IOS tabanlı cep telefonuna, tablete sahip olan arkadaşlarımız "Google Haritalar/Maps" aplikasyonu üzerinden takibi mümkündür. Yolda grubu kaybetmeniz durumunda öncü motosikletin gideceği yolu ve duracağı ilk noktayı görebilirsiniz.
Bu sayede yol alırken motosiklet gidonu üstüne montajını yaptığınız cep/tablet cihazı üzerindeki Google Haritalar/Maps yazılımından tur güzergahını çizgi olarak, mola ve bekleme yapacağımız yerleri ise pin şeklinde görürsünüz. Sizin yapmanız gereken sadece tur güzergahı çizgisi üzerinden motosikletinizi sürmek olacaktır.

Rota paylaşımı için; cep telefonu veya tablette Google Haritalar/Map'te kayıtlı Gmail adresinizi İLETİŞİM sayfamızdan iletirseniz sizi rota paylaşım listesine ekleyebiliriz.
Samsung tarzı Android kullanılan cihazlarda Google Haritalar uygulaması standart olarak yüklü gelir.​
Google Haritlar/Maps aplikasyonu yüklü olmayan, IPhone kullanan arkadaşlar;
1. Öncelikle https://itunes.apple.com/us/app/google-maps-navigation-transit/id585027354?mt=8 adresinden Google Haritalar/Maps kurulumu yapmalıdırlar.
2. Kurduğunuz Google Haritalar/Maps aplikasyonu üzerinden Gmail hesabınız ile oturum açıyorsunuz-hesap ekliyorsunuz.
3. Google Haritalar/Maps'te oturum açtığınız gmail adresini İLETİŞİM sayfamızdan bize veriyorsunuz.
4. Verdiğiniz mail adresine onay vermemiz ardından ilk BoSKu turunun rotasını, bir kereye mahsus olmak üzere mail olarak alırsınız. Bu maildeki harita linkini açmanız durumunda sisteme kayıt işlemi tamamlanacak ve her BoSKu turu rota haritasını aşağıda resimlerle anlatılan şekilde Google Map/Google Hartitalar aplikasyonunda göreceksiniz.
Android veya Iphone ile bu işlemleri yapamayanlar, kurcalamaya cesareti olmayanlar gün içinde bana alo deyip ofisime gelirler ise kurulum sonrası 3-5 dk lık kısa bir ücretsiz kullanım eğitimi verebilirim.
Sağ tarafta harita üzerinde kırmızı renkle çizilmiş o gün takip edeceğimiz yol iz çizgilerini ve duraklama, geçiş, mola vereceğimiz noktaları görebilirsiniz.
Scooter motosiklette örnek telefon tutucu bilgileri ve fotoğrafları için tıklayınız.
Page1.jpg
bottom of page