top of page

Motosiklet El Kitabı (Rahmi BARUTÇU)

Rahmi Barutçu "Lama" 1967 İstanbul doğumludur. Motosiklet eğitimine olan tutkusu sebebi ile 19 yıllık profesyonel işinden ayrılarak kendisini sadece Güvenli - İleri Sürüş Teknikleri Eğitimlerini vermeye ve Türkiye'de bilinçli sürücü gelişimine adamıştır. Almanya'dan sertifikalı bir DVR - ADAC Eğitmen Eğitmeni, İngiltere'den sertifikalı bir CBT Başlangıç Seviyesi eğitmeni ve İngiliz IAM (Institute of Advance Motorists) derneği üyesi ve bu seviyede, Türkiye’deki ilk 4 Yol Gözlem Sürüşü Eğitmeni'nden birisidir. ( CAT Trainer - Certified Advance Trainer ) Türkiye’deki bir çok Avrupa standardı eğitmenin de eğitmenidir.

Her sene çok sayıda öğrenci eğitmektedir ve Türkiye'de en iyi tanınan eğitmenlerden birisidir. Kendisini Butik Eğitim verme mantığına yöneltmiş ve bireysel eğitime ağırlık vermiştir. Böylelikle, kişisel motosiklet sürüşü konusunda konusundaki en yetkin ve tanınan eğitmen olmuştur. Türkiye’deki bir çok Avrupa sistemi eğitmeninin de hem eğitmeni hem de kontrolörü olan Rahmi Barutçu, “Hocaların Hocası” olarak anılması da bu yüzdendir.

Her sene dünyanın bir çok ülkesine gitmekte ve motosiklet ile seyahat etmenin inceliklerini okuyucularına www.lamaorda.com sitesinden duyurmaktadır. Motosiklet ile seyahat etmek ve sürücülerin seyahat etmelerini motive etmek için, Türkiye genelinde 36 adet 4 saatlik sunum yapmış ve yaklaşık 4.500 kişiye seyahat etmek mantığını aşılamaya çalışmışitır.

Bir çok televizyon programına konuk olmuş, hem motosiklet eğitimleri hem de motosiklet geziler konularında bir çok program yapmıştır.Her ay düzenli olarak MotorBike dergisinde motosiklet sürüş testleri yapmakta, Güvenli Sürüş Teknikleri ile alakalı makalaler yazmaktadır.

Sıklıkla şehirler arası eğitimlere davet edilmekte ve eğitim yurt dahilinde bir çok sürücüye yardımcı olma şansı elde etmektedir. Kendisi iyi bir kayakçı, wind surfçü, su kayakçısı, dağcı, kampçı ve doğa aşığı bir sporcudur.​

Eğer motosiklet sürüş eğitimi üzerine kitap okumayı seviyorsanız sizi OMM 'nin satış sayfasına yönlendirmek isterim. Sayfada satışı olan "Motosiklet Yol Sanatı", "Tam Hakimiyet", Motosiklette Tam Kontrol", "Nasıl Daha İyi Motosiklet Sürücüsü Olunur" adlı dört kitabı şiddetle öneririm. 

Sayfadan ayrıca OMM'ye destek amaçlı OMM logolu tshirt, şapka, buff da satın alabilirsiniz.

Rahmi BARUTÇU - Motosiklet El Kitabı

Motosiklet Sürüş Teknikleri (Alpaslan KUZUCAN)

Motosiklet Sürüşün Temelleri (Izmok)

Motosiklet Yol Sanatı

Motosiklet Guvenli Surus Sistemi - Serda

Motosiklet Güvenli Sürüş Eğitimi

Serdar DÖNER

Bu kitabın temini için 0 532 217 32 97 den Serdar Bey ile Whatsapp iletişimine geçebilirsiniz.

bottom of page