top of page

Suzuki Burgman 650 de Hoşuma Gitmeyen Detaylar

Ön cam siperliği 10-15cm daha uzun ve alt-yanları dışarı doğru biraz kavisli olsaydı rüzgar hiçbir şekilde sürücüyü rahatsız etmezdi. Camı en üst pozisyona çekince aynalar üstünden rüzgar size doğru bariz şekilde geliyor.

- Yol bilgisayarı-trip verilerini görmek, aralarında dolaşmak için kadrandaki Adjust-Select düğmesine alternatif gidon üzerinde bir düğme olsaydı yol alırken öne doğru eğilmek zorunda kalınmazdı.

Sele açılma açısı biraz daha fazla olsaydı topcase takılı iken de rahatça bagajda kol hareketleri mümkün olurdu.

Gidon üstü grenaj kaplama, gidon demirine sağlam oturmuyor, rijit değil. Oynamalar yapıyor.

- Motor çalışırken orta sehpa pozisyonunda veya yan ayakta, anahtar ile oynamadan selenin açılması için bir düğme olsaydı iyi olurdu.

Ön lastik sibobunun L şekilde olması gerekiyordu. Düz demirli hava tabancası ile ön tekeri şişirirken her iki taraftaki büyük fren disk rotorları engel oluyor. Tabanca araya girmiyor. Arka tekerde L sibop mevcut, sorun yok.

- Yan ayak açıkken motor çalışmıyor. Aslında yan ayak açık ve el freni çekik iken motorun çalışması fakat vitese girmemesi iyi olurdu.
- Gidon üzerinde standart motosiklet aynaların takılması için somun yuvaları olsaydı çok iyi olacaktı.
Neden mi ? Uzun turdasınız. Motor yan yattı ve Burgman ın orjinal aynası kırıldı !!! Hemen her yerden temin edilebilecek bir gidon aynası ile yola güvenli şekilde devam edilebilir.

- Emanet gibi duran elcik ısıtma düğme paneli ve elciklerden çıkan ısıtma kabloları görüntü ve tasarım olarak hoş olmamış.

- Cam en üst seviyede iken bozuk yolda, düşük hızda cam siperlik öne-arkaya hafif esniyor, ufaktan ses yapıyor.

Depo kapağını tam olarak yerine oturtmak ilk zamanlarda beceri istiyor.
- Yolun kenarında durdum, motoru anahtardan parka almadan veya direksiyonu kilitlemeden stop ettirdim ama dörtlüler yanmıyor. Bu iyi bir durum değil.

- Alçak yerlerden geçerken motorun altında ilk çarpan nokta egzost manifolt borusu olması kötü bir durum.
Orta sehpa ayağın demir kalitesi mi, boyası mı bilmiyorum ama çok kötü. Zamanla siyah renkte solma ve paslanmalar oluyor.
- Eğer ufak bir eğim dahi olsa motoru yokuş aşağı durdurup geri gitmek isterseniz ayaklar ile itmek çok zor. Ayni şekilde motoru yokuş yukarı orta sehpaya alırsanız koltuk üstünde otururken indirmek için epey bir güç sarf etmeniz gerekiyor. Bu durumda yan ayağı açıp, artçı tutamaklarından çekip var gücünüzle motoru öne iterken hafif size yatırıp yan ayak üstüne düşürmelisiniz. Orta sehpadan kurutulunca da tabiki eliniz frende olmasına dikkat edeceksiniz. Bu motosiklette arka vites olması gerekiyor. Her zaman düz, eğimsiz bir yer bulup yan ayak yerine orta sehpa üzerinde park etmek gerekiyor.
- Burgman 400 lerde bulunan elcik koruma olmayışı dezavantaj. Yan sanayi elcik koruma montajı yapılabiliyor ama bu sefer gidon dönüşlerinde aynaya değiyor veya ayna görüş açısını kapatıyor.

İlgili konu(lar) :

- Neden Burgman 650 ?

burgmanusa.com Forumdan Dünyadaki Suzuki Burgman Sahipleri

bottom of page