top of page

Kulaklıkla birlikte 2-3 boyda silikon geliyor. Her kulağa rahatsız etmeden tam oturuyor. Ayrıca kaskta baskı yapmıyor. Silikonlar sayesinde motorun ve rüzgarın seside bir hayli düşüyor, dış korna-araç sesleri duyulabiliyor.

Kulaklık üzerindeki düğmeler ile ses, çağrı, müzik işlevlerinin hepsi yerine gelebiliyor.

Navigasyon/Cep Telefonu Kullanımı ve Aparat Montajı

Motosikletlerimde navigasyon (cep telefonu) olmaz ise olmazlardan. 

Motosiklet kullanırken müzik dinlemek hoşuma gidiyor. Navigasyon yönlendirme/uyarı seslerini de ayni zamanda alıyorum. Gelen çağrılara cevap veriyor, arama yapabiliyorum. Tüm bu işlemler için Samsung'un kablolu kulaklık setini kullanıyorum. BT sistemleri ile uğraşmıyorum. 

Cep telefonu aparatı montajı için basit bir yöntem kullanıyorum. Kullandığım iki farklı aparat sayesinde sağlamda oluyor. Telefon sallanmıyor, yerinden çıkması gibi bir durum söz konusu da olmuyor. Yağmur oldumu vakumlu bir poşet geçiriyorum, yola devam.

Alttaki vakumlu parçayı gidon granajı ortasına iki vida+somun+loctite ile sabitliyorum. Kullandığım Note 3 ve 4 telefonlar için olan tablayıda alttaki parçaya sök-tak şekilde kullanıyorum. Bu nokta yol alırken ekranı kısa sürede izlemesi kolay, kontrol etmesi basit bir yer.

Bugün gidon çantasına geçiş yaptım. 
http://urun.n11.com/canta/gidon-cantasi-maxi-scooter-P147518684
Şeffaf cep telefonu bölümü su geçirmiyor, plastik camından dokunmatik ekran kontrol edilebiliyor, iç cep haznesi mevcut ve kolayca cırt-cırt, klipslerinden takıp, çıkarılabiliyor. Artık yağmurlu havalarda yaşadığım sorunu görmeyeceğim.
Eğer durma halinde şeffaf göz güneş alırsa içindeki cep telefonu aşırı ısınıyor. Cihaz uyarı veriyor. Yol alırken ısınma sorunu yaşanmıyor.

Ayrıca MWUPP - RAM marka Motosiklet/Bisikletler için telefon, navigasyon, vs ürün tutucuları için blog inceleme yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Geçenlerde bir ağabeyim BT kulaklık hediye etti.

https://geek.wish.com/search/bluetooth%20headphones#cid=59be28e57e2f100f0d2ef104

Oto Cep Telefonu Tutucu Tablet Navigasyon Araba Araç İçi Tutacağı
Galaxy Note 3 Birebir Uyumlu Bisiklet Tutucu

(Bu ikinci parçayı kendi cep telefonunuz veya navigasyon cihazınıza göre temin edebilirsiniz.)

 

Cep telefonun beslemesini torpido çakmaklıktan aldığım kablo ile yapıyorum.

 

Navigasyon yazılımı olarak cep telefonunda Locus adında aplikasyon kullanıyorum. Konunun detayları için tıklayınız.

.

.

.
Önceleri navigasyon amaçlı kullandığım cep telefonunu, araç bağlantı aparatı ile kullanıyordum. Sağlamlık bakımından sıkıntı yaşamadım. Tek sorunum yağmurlu havalarda kenara çek, dur; zipli şeffaf poşet geçirmekti. Zaten ondan sonrası biraz sıkıntılı oluyordu.

Kulaklıklar takıldığında kask baskı yapmıyor. Samsung kulaklık silikonları takılabiliyor. Sesi, mikrofonu gayet memnun edici. Micro USB ile tam şarj sonrası 6 saat civarı telefondan MP3 dinlenebiliyor. İki cihaza BT bağlantısı mümkün. Kablosuz şekilde cep telefonu ve navigasyon kullanımı için ideal. 2 saatte tam şarj oluyor.

Düğmeleri eldiven ile sorunsuz kullanılabiliyor. 

Ağustos 2018 itibari ile artık cep telefonu, kamara tutucu ve kulaklık kullanımında nihai karara vardım. Kullanımı basit, pratik gördüğüm konular için aşağıdaki İlgili Konular bağlantılarına tıklayınız.

bottom of page