top of page

Yan Çanta Demirleri

Demir maliyeti 300-350TL arası. Levent ve Hakan Usta üretken ve temiz insanlar. Her türlü nazınız geçiyor, sabırlılar. Kart vizitlerini ve adres bilgilerini (https://goo.gl/maps/f2X67CFmNDF2) fotolara ekledim.

Her tür motosiklet için koruma, arka çanta, arka çanta üstü ızgara, yan çanta demiri vs... aklınıza ne geliyorsa uygun fiyatlara yapıyorlar. Sağlamlık açısından gaz altı kaynak kullanmaları üretim aşamasında motosikletin elektronik aksamına da zarar vermiyor.

Soft çantalarım için yan çanta demirleri yaptırdım. Kafama göre bir dizayn oldu. Çantaları sökmeden ara bölümden benzin kapağı açıp pompa tabancası girebiliyor. Sadece fırın boya gerekiyor. 

İtiraf ediyorum çantalar takılı değilken B650 de demirler çok çirkin bir görüntü oluyor ama zaten yılda sadece 1.5 ay yurt dışı seyahatim için kullanacağım. Artçı tutamakları altındaki 4 vida ile yan çanta demirleri çabucak çıkıyor.

Mart 2019 ayında internette dolaşırken ikinci el, sıfır ayarında, kozmatik olarak tertemiz Givi 3D600 çantalara rast geldim. Softcase ama yarı hardcase çanta modeli. 25lt körükler açılınca 38lt oluyor. Şifreli kilit ile geliyor. Birazda olsa caydırıcı. Satıcı ile ufak bir pazarlık neticesinde satın aldım. 

İstediğim, beğendiğim çanta işi tamam. Peki bunları nereye takacaktım. Burgman 650 için orjinal yan çanta demirlerine dahi oturmuyordu. Demirleri inceledim ve araya bir aparat yapıp bu yeni çantaları takabilirdim. Batt balık yan gider misali Burgman 650 orjinal yan çanta demirlerini de ( GIVI PL3104 ) satın aldım. Daha önce İzmir'de yaptırdığım demirler içime sinmemişti. 

Demirler üzerindeki orjinal bağlantı parçalarını çıkarıp, yerlerine yeni çantaların oturup, kilitleneceği aparatları yapmaya sıra geldi. Orjinal demirleri bozmadan, üzerinde kaynak vs. bir işleme sokmadan ara aparatları ince, detaylı işçilik ile demirden yaptık.

20190318_190619.jpg
20190320_160731.jpg
20190413_144000.jpg

Son olarak yeni çantaları demirlere takarak görüntüsüne baktık.

bottom of page