top of page

Sissy Bar yerine TopCase

Uzun turlarda malzemem çok ve çadırlı konaklama tercih ettiğim için ne kadar çok bagaj o kadar iyi oluyor benim için. Bu yüzden sissy bar yerine topcase'i tercih ettim.

Topcase sehpasının montajı için mecburen sissy bar sökülüyor. Ben topcase olarak tercihimi Givi V47NN den yana kullandım. Evet; biraz, hatta epey pahalı ama malzeme, sıcağa dayanıklılık, sehpasına tam oturması, tangır tungur oynamaması, kilit mekanizması kalitesi bakımından sektörde lider markalardan.

 

İşe sissy bar ın sökülmesi ile başlanıyor. Bu arada sökmek için önce pedi çıkarmalısınız. Ped arkadan iki tane plastik yuvalı soketten zorca ayrılıyor. Sonrası zaten kolay. Her vidayı sökün, işlem tamam.

Givi son yıllarda güvenlik, sağlamlık bakımından monokey adı verilen bir sehpa sistemi kullanıyor. Çantanın oturduğu sehpa monokey uyumlu olan çanta ile gelmiyor.

Her motosiklet marka modeline göre monokey taşıyıcı aparatı almalısınız. Bu aparatta çantanın oturduğu sehpa geliyor. 2015 model Burgman AN 650Z de ekstradan motorunuzun rengine göre birde kapak almalısınız. Bu kapak sehpa ile kaporta arasında kalan boşluğu dolduruyor.

Suzuki Burgman 650 (02 ; 16) Arka Çanta Taşıyıcısı SR3104

Suzuki SR3104-Kit Burgman 650 Executive (02 ; 16)
Givi V47NN Arka Çanta Topcase

bottom of page