top of page

Fren Balataları

Fren balatalarının ömrü ne kadar olur, hep tartışılan konudur. Özellikle motosikletin kullanıma ve kullanılan balata marka, türüne göre değişmektedir. Kaliber yuvasına ışık tutarak diske olan temasına veya bitmek üzere olan balatadan fren yapınca çıkan sese göre ömrünü anlarsınız. Bu sesi duyduğunuzda kesinlikle vakit kaybetmeden değiştirmeniz önerilir. Aksi halde fren diskleri üzerinde çizikler ve kanallar açılıp size daha fazla bir masraf açacaktır.

Ben şu an 22bin km deyim ve orjinal balatalar üzerinde tahminimce 10bin km daha beni götürecek. 

Genelikle acemi sürücüler, fren yerine önceden gaz kesmeyen, parmakları devamlı manet üzerinde sürüş yapan, motor, vites freni kullanmayan sürücülerin balata ömrü daha kısa vadeli olur.

Suzuki Burgman 650 de önde iki, arkada ise bir kaliber bulunmaktadır. Dolayısıyla ön tarafa iki çift balata seti almak zorundasınız.

Page1.jpg

EBC marka kaliteli, uzun ömürlü ve güven veren bir balata markasıdır. Organik, kevlar, karbon, sinter, yarı sinter balata çeşitleri vardır. Detaylarını kısa bir Google araştırması ile öğrenebilirsiniz.

Burgman 650 de kullanılan balatalar ise şu şekildedir.

Ön : EBC Sinter SFA142HH (2 çift)

Arka : EBC Sinter SFA412HH

logo.png

Fren-debriyaj balata, fren diski, akü, motor-amortisör-şanzıman yağı, hidrolik-soğutma sıvıları, hava-yağ filtreleri, hava filtresi temizleyici, yıkama ve cila temizleme ürünleri ile ilgi size www.balatauzmani.com web sitesini şiddetle tavsiye ederim. Marka, kaliteli ve fiyatları makul ürünler satmaktadırlar. 0(850) 304 36 87 telefon numarasından konusunda uzman, bilgili ve en önemlisi ilgili, alakalı Kenan Bey ile iletişime geçip scooter motosikletiniz için aradığınız ürün hakkında tüm bilgiyi alabilirsiniz. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

bottom of page