top of page

Düğmeler gayet şık, su geçirmez ve boyutları gayet makul. Gidon granajına parmaklarımın ulaşacağı noktaya montajını yaptım. Şerit polis ledleri su geçirmez silikon ile kaplı ama ben yine her ihtimale karşı ledleri PVC ile kapladım.

Çakarlar ve şerit polis ledler için motosikletin park lambalarından besleme yaptım.

Çakar-Şerit Polis Led ve Gidon Düğmeleri

Tüm ürünleri AliExpress ten satın aldım. Linklerini paylaşayım;

Push Button Düğme

On-Off Switch Button

Çakarlar (Çift geliyor)

Amerikan Park Modül

Amerikan Park Ledler

Çakarları ön maşada iki vida ile kaliberlerin bağlandığı noktaya demirden yaptığım ayaklar ile monte ettim. Şerit Polis Ledlerini ise ön lastik arkasında radyatör granajlarının sağ ve soluna taktım.

2 adet on-off düğmeyi çakarlar ve şerit polis led için kullandım. Kontak açınca beslemesi oluyor. Kontak açtıktan sonra on-off düğme ile çakarların 3 modu devreye giriyor. Az ışık-Kuvvetli ışık-Çakar.

Geri kalan basmalı iki düğme şu an için boş. İleride buna F1 korna ve siren bağlamayı düşünüyorum.

Şerit polis ledler için 4 adet led kullandım. 2 adet mavi-beyaz solda, diğer 2 renk sağda. Kontak açtıktan sonra ledleri gidondaki on-off düğme ile açınca her seferinde sabit yanıyor. Modül ile gelen uzaktan kumanda üzerindeki düğmeler ile modların değişimi yapılabiliyor. Bu kumandayı gidon altında kolayca erişebileceğim uygun bir noktaya cırt-cırt ile monte ettim.

Şerit polis ledler için AliExpress ten strobe modül satın aldım. Ledleri şu an mevcut uzaktan kumanda ile kontrol etmek hoşuma gitmedi. Bu tek modlu modülü en kısa sürede uzaktan kumandalı modül ile değişilik yapacağım ve gidon üzerindeki on/off düğme ile açıp kapama yapacağım.

bottom of page