top of page

Akü

Burgman 650 de fabrika çıkışı koltuk altında, sele açıldığında kolayca ulaşılabilen, kuru tip FP Super MF 12V/12A akü geliyor. 

Kullanıma bağlı olarak akülerin ömrü 3-4 senedir. Geçenlerde B650 ci bir arkadaşım aküsünü Exide AGM 12V/12A marka akü ile değiştirmiş. Yaptığım araştırmaya göre Exide bilinen, kendini kanıtlamış bir marka olarak biliniyor.

bs-ak_-mf-bakim-gerektirmeyen-jel-ak_.jp
2018-08-04_141558.jpg

Suzuki Burgman 650 de diğer yaygın bir şekilde kullanılan akü ise BS Battery BTX14-BS (YTX14-BS) 12V/12A dir. 2004 model sonrası her Burgman için uyumludur.

MF (Bakım Gerektirmeyen) Aküler (aynı zamanda VRLA- Valve Regulated Lead Acid - Sübap Ayarlı Kurşun Asit – diye adlandırılır) gazların yeniden birleşmesi prensibi ile çalışmaktadırlar. Bu teknoloji bakıma ve aküye su ilavesine gerek bırakmaz.

MF (Bakım Gerektirmeyen) aküler bir asit paketi ile birlikte temin edilirler ve ilk kullanım öncesinde bu paketin içindeki asidin akünün içine katılması ile aktive edilirler.

MF (Bakım Gerektirmeyen) akülerin avantajları :

Plakalarda sert kurşun sülfatlar oluşumunu (plaka sülfatlaşmasını) azaltır.
Daha uzun kullanım ömrüne/raf ömrüne sahip olur. (klasik akülerden 3 kere daha uzun ömür)
Daha az bakım gerektirir. (su eklemeye ihtiyaç yoktur)
Daha uzun süre voltaj (gerilim) tutar.
Titreşime daha dayanıklıdırlar.

Teknolojik Yapısı :

 AGM tip (Absorbed Glass Mat- elektroliti fiberglas separatörlere emdirilmiş)
 VRLA akü (Valve Regulated Lead Acid - Valf Ayarlı Kurşun Asit)
Asit paketi ile birlikte kuru şarjlı

Özellikler :

Dik konumda kullanılır.
Bakım gerektirmez. (su eklemeye gerek yoktur)
Mühürlü yapı, havalandırma deliğinden gaz çıkışı olmaz. (normal kullanım koşullarında)
Akmaz/Sızdırmaz.
Yüksek Güç.
Depolanma sırasında şarj edilmesi gerekmez.
Soğuk havalarda da kullanıma uygundur.

logo.png

Fren-debriyaj balata, fren diski, akü, motor-amortisör-şanzıman yağı, hidrolik-soğutma sıvıları, hava-yağ filtreleri, hava filtresi temizleyici, yıkama ve cila temizleme ürünleri ile ilgi size www.balatauzmani.com web sitesini şiddetle tavsiye ederim. Marka, kaliteli ve fiyatları makul ürünler satmaktadırlar. 0(850) 304 36 87 telefon numarasından konusunda uzman, bilgili ve en önemlisi ilgili, alakalı Kenan Bey ile iletişime geçip scooter motosikletiniz için aradığınız ürün hakkında tüm bilgiyi alabilirsiniz. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

bottom of page