top of page

Uzun Tur Camı

Geçtiğimiz aylarda Ali Express 'ten ön cam yükseltme aparatı almıştım. Cam 10cm gibi yükseldi ama rüzgarın kaskıma çarpmasını engelleyemedim. Yazın sorun yok ama kış aylarında, soğukta rüzgar rahatsız ediyordu.

Son çare olarak yerli firma olan GP Kompozit üretimi füme renkte V-Strom 250 Uyumlu Ön Tur Camı siparişini geçtim.

20200117_142152.jpg
20200117_142243.jpg
20200117_142401.jpg

Kutudan bağlantı contaları ve uzun vidaları çıkıyor. Montajı gayet basit. Lakin cam ile şase arasında olan uzun contalarda biraz şekil vererek kesme işlemi gerekiyorki cama tam otursun.

Dün ve bugün biraz test sürüşü yaptım.

Artıları : Artık rüzgar kaskıma çarpmadan kaskımın üstünü süpürüyor ve geçiyor. Rüzgardan yana sorunu hallettik. Yüksek hızlarda gidonda silkelenme yapmıyor. İleri bakışla camın beş parmak üstünden görüş sağlıyor. Kask vizörü kapatmayı unutabilirsiniz.

Eksileri : Yazın, sıcak havalarda rüzgar gelmemesinden dolayı mont içinde biraz bunaltıcı olabilirsiniz. Bu yüzden artık yazlık ve kışlık olmak üzere iki cam kullanacağım. Uzun camda daha fazla kirlenme yaşanacak ve temizlik için biraz zahmete girilecek.  Karakaçan 'ın artık sportif bir havası yavaş yavaş kalmamaya başladı ama neticede bu motosiklet benim için tur motosikleti, sorun

yok. Camın arkasında ikinci bir GoPro kullanıyordum. Bu sahneler artık füme renkli bir çekim olacak. Motosikletin son hızı 8km/sa civarı düşüyor. Motosikletin yan yatması sonucunda camın kırılması büyük ihtimal.

Ürünün Ölçüleri:
Yükseklik :52 cm
Genişlik :47 cm
Camın Kalınlığı :4,5 mm
Camın Ağırlığı :1,200 gram

Çizilmeye karşı dayanıklıdır. Esnek malzemedir, kırılmaya karşı dayanıklıdır. Ultraviyole (UV) Güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır.

bottom of page